«

»

Říj
28

Izraelští vojáci potlačili pravidelné protesty na Západním břehu

Demonstrace ve vesnici Nabi Saleh (foto: Abbas Momani)

Demonstrace ve vesnici Nabi Saleh (foto: Abbas Momani)

Izraelské síly, za použití slzného plynu a pogumovaných nábojů, potlačily pravidelné páteční demonstrace proti zdi a ilegálním osadám na Západním břehu. Nejméně 5 účastníků bylo zraněno, včetně mezinárodní aktivistky.

V centrální části Západního břehu ve vesnici Bil’in, dostal zásah kanystrem se slzným plynem přímo do ruky 42letý Issa Abu Rahmah a desítky lidí se nadýchalo slzného plynu. Místní a mezinárodní aktivisté protestovali proti výstavbě nové části izraelské zdi, která bude umístěna na pozemku patřící  samotné vesnici.

V Al-Masaře, jižně od Betléma, byli celkem dva Palestinci zraněni, když se izraelská armáda pokusila rozehnat demonstraci zblízka.

V Kafr Kaddum, na severu Západního břehu, se izraelská armáda pokoušela rozehnat demonstraci proti uzavření hlavní cesty, židovskými osadníky, z nedaleké ilegální osady Kadumim. Dle tiskové agentury Wafa, se stovky lidí  připojily k pochodu směrem po uzavřené cestě.

Ve vesnici Nabi Saleh, nedaleko Ramalláhu se protestující střetli s izraelskými vojáky. Žádné zatčení ani zranění nebyla hlášena.

Zdroj: PNN

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>