«

»

Kvě
20

Jeruzalém

Před několika týdny, mi můj učitel řekl, že bych si měla připravit prezentaci o Jeruzalémě. Šla jsem tedy domů, surfovala po internetu, hledala nějaké materiály… Byla jsem opravdu šokovaná tím co jsem našla, protože většina francouzských stránek považuje Jeruzalém za hlavní město Izraele a to je špatné!

Jsem si stoprocentně jistá, že všechny tyto stránky se mýlí, ale proč je tedy Jeruzalém považován  za hlavní město Izraele? Vždyť to my jsme vlastníci našeho Jeruzaléma, tak proč falšují pravdu? Je to kvůli izraelským médiím nebo kvůli tomu, že jsme nemohli ochránit naši historii?

Opravdu nevím proč, ale věřím tomu co řekla slavná zpěvačka Fayrouz „ Jeruzalém je pro nás “. Věřím v den, kdy budou všechny ostatní státy, považovat Jeruzalém jako hlavní město Palestiny a jsem si jistá že tento den příjde brzy.

Nihaya ( 19) – studentka Francouzštiny z uprchlického tábora Jibaliya v Pásmu Gazy

 

 

1 komentář

  1. No... says:

    Myslim, ze to je trosku slozitejsi…

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat