«

»

Kvě
21

Moje přání

Mým přáním nikdy nebylo procházet se po měsíci nebo něco takového, mým přáním je něco co se zdá mnohem snažší. Přeji si jít ven z mého domu, procházet se po ulici a zastavit si TAXI , požádat řidiče zda by mě nezavezl do Jeruzaléma, při troše štěstí by řidič klidně řekl ,, nastup si ‘‘. Potom bych si jen tak vychutnávala jízdu bez toho aniž by se nás někdo snažil zastavit, bez kontrolních stanovišť, bez vojáků kteří po nás požadují povolení ( které je nemožné získat) a bez ostatních oficiálních dokumentů bez kterých nemůžeme vkročit do našeho hlavního města . Představa že, v klidu sedím na zadní sedačce auta a nemusím mít strach kdo nás zrovna zastaví je v každém mém snu.

Jen třicet minut jízdy autem a mé přání je splněno.

Ale bohužel, mé přání se zdá příliš obtížné k dosáhnutí, dalo by se to přirovnat asi k tomu jako máš možná právě ty sny a přání o tom,  jak se jednoho dne budeš procházet po měsíci.

Já žiji uvězněna v Gaze a nemohu ani navštívit druhou stranu mé rodné země.

Gaza je pod blokádou již několik let, tato blokáda neomezuje pouze dovoz materiálu a jiných potřebných věcí, ale ničí také naše sny!

Když jsem byla mladší, snila jsem o tom že půjdu studovat na univerzitu Beir Zeit, která se nachází na okupovaném Západním Břehu, tak jsem to s nadějí zkusila, podala jsem si přihlášku, po nějakém čase mi univerzita oznámila že jsem byla přijata na studium, ale jako obvykle mi něco stojí v cestě, tentokrát je to okupace, která mi nedovolí jít studovat tam kam jsem vždy chtěla.

Je to směšné a zároveň smutné jak může být někdo takhle omezován, že se nemůže svobodně pohybovat ani po své vlastní zemi. Izrael před námi zavírá všechny dveře, ale dveře od našich snů se nikdy nezavřou, budu i nadále snít o mém milovaném Jeruzalémě, o tom jak jednou navštívím mešitu zvanou Al- Aksá a tom jak ucítím vzduch mého vysněného místa který jsem nikdy předtím nedýchala.

Tak prosím tebe, moje milá okupace nech naši zem a dopřej nám aby se naše sny a přání staly brzy skutečností, děkuji.

Sarah ( 19) – studentka anglické literatury na univerzitě Al-Azhar v Gaze

3 comments

 1. Maha Nazeeh Hussaini says:

  Velké práce
  Jen tak dál, ya akhy;)

 2. admin says:

  Shokran kteer ya okhty! ;)

 3. Amany Melegy says:

  at Alla bude stat na tve straně

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>