«

»

Říj
26

Izrael propustil na svobodu 11leté dítě, dalších 19 bylo zatčeno

26. října 2011 | Palestinská tisková agentura Ma’an

Palestinský mladík během zatčení (ilustrační foto)

Izrael v úterý po 5 měsících propustil na svobodu 11etého Omara Jaradata z vesnice Saeer, poblíž Hebronu. Omarova rodina musela za jeho propuštění zaplatit částku 5 000 šekelů.

Krátce před propuštěním Omara, se lidé shromáždili v blízkosti kontrolního stanoviště u věznice Ofer, nedaleko Ramalláhu, kde ale museli čelit izraelské armádě, která se snažila rozehnat toto shromáždění a navíc se izraelští vojáci pokoušeli odstranit všechny palestinské vlajky na autech.

Propuštěný Omar mluvil o krutých podmínkách za izraelskými mřížemi. Zdůraznil, že s příchodem zimy vězni dostanou jen lehké oblečení, ve kterém je neustále zima. Dále sdělil, že izraelské orgány brání rodinám uvězněných přinést alespoň vlastní oblečení na zimu.

Pár hodin po propuštění Omara, izraelská armáda provedla na Západním břehu další sérii zatýkání. Celkem 19 Palestinců bylo přes noc zatčeno.

1 komentář

  1. Kamil says:

    brutalita je na obou stranách ,nemají si co vyčítat

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>