«

»

Říj
27

Izrael zadržuje novináře bez spravedlivého soudu

Novináři si připomínají smrt svých kolegů, kteří zahynuli během Operace Lité olovo v pásmu Gazy (ilustračí foto)

Ramalláh – Izrael ve středu prodloužil trest novináře, který nebyl obviněn a ani souzen za žádný trestný čin.

Izraelské síly zadržely Nawafa Al-Amera, pracovníka  televizní stanice Quds, v červnu ve svém domě poblíž Nábulusu na Západním břehu Jordánu.

Ve středu Izrael prodloužil Al-Amerovi trest na čtyři měsíce, uvádí palestinské centrum (Mada).

Al-Amer nebyl souzen a tak nebyl důvod k jeho zatčení a uvěznění. Jeho manželka řekla, že Izrael bránil, aby synové navštívili svého otce, od doby jeho zatčení.

Centrum ostře odsoudilo prodloužení Al-Amerova trestu, je to zjevný rozpor a porušení práv o spravedlivém procesu dle mezinárodního práva.

Al-Amer je držen ve správní vazbě. Tuto praxi široce používá Izrael proti Palestincům, kteří jsou zadržováni bez obvinění nebo soudu.

Izraelská lidskoprávní organizace B´Tselem tvrdí o správní vazbě, že pod záštitou Izraele probíhá protiprávní proces, kdy je zatčeným upírána možnost řádné obhajoby.

Mada vyzvala mezinárodní organizace k ochraně palestinských novinářů aby bojovali jejich jménem ve prospěch nespravedlivě uvězněných.

 

Zdroj: Ma’an News Agency

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>